
o nas
Kim jesteśmy?
Jesteśmy grupą zaangażowanych mieszkańców miasta Lębork. Stąd w naszym logo głowa lwa, będącego elementem heraldyki tego miasta.
Lębork rozwija się pod względem przestrzennym, sprzyjają temu środki zewnętrzne
o które z sukcesem zabiega samorząd. Na bieżąco obserwujemy zmiany w naszym mieście, zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Naszym zdaniem brakuje w Lęborku szerokiej dyskusji społecznej przy planowaniu inwestycji miejskich. Mieszkańcy nie są wystarczająco poinformowani odnośnie planów i strategicznych założeń dotyczących rozwoju miasta, co prowadzi
do wzajemnego niezrozumienia.
Ponadto, w ramach sprawnej i skutecznej realizacji zarówno inwestycji miejskich jak i prywatnych, zapomniano o zrównoważonej gospodarce przestrzennej miasta, odpowiadającej na potrzeby wszystkich mieszkańców Lęborka, w tym zwłaszcza grup wykluczonych i zapomnianych.
Czemu STRUKTURA?
STRUKTURA – z języka łacińskiego structura oznacza "budowa, sposób budowania".
Poprzez działanie naszego Stowarzyszenia chcemy wspomóc budowę naszej Małej Ojczyzny
oraz budowę społeczeństwa obywatelskiego.
Nasz cel?
Celami głównymi stowarzyszenia są:
- dążenie do zapewnienia ładu przestrzennego na terenie miasta Lęborka, zgodnego z potrzebami lokalnego społeczeństwa,
- dążenie do poprawy estetyki miasta Lęborka,
- dążenie do aktywizacji społecznej i gospodarczej mieszkańców Lęborka,
- dążenie do wzrostu znaczenia kulturalnego i edukacyjnego miasta Lęborka,
- działania na rzecz ochrony zabytków i szeroko rozumianych dóbr kultury,
- działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego i krajobrazu,
- wspieranie działań lokalnych społeczności i organizacji społecznych w kwestiach związanych
z polepszaniem jakości życia,
- wspieranie działalności kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej na terenie miasta Lęborka,
- propagowanie idei zrównoważonego rozwoju.
Narzędzia realizacji naszych celów?
Wiemy, że czeka nas ciężka praca i że będzie to praca u podstaw.
Chcemy zainteresować mieszkańców Lęborka ich miastem oraz zmobilizować do dyskusji
i kreatywnego myślenia.
Chcemy stanowić forum wymiany myśli i pomysłów pomiędzy mieszkańcami a samorządem. Chcemy także stanowić wsparcie merytoryczne przy podejmowaniu decyzji mających wpływ
na kształtowanie przestrzenne i społeczne naszego miasta oraz na jego estetykę.




